darmowe programy freeware

DARMOWE GRY
WINDOWS

.
 


A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot! Darmowe gry i programy często nie ustępują płatnym. Freeware to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : Darmowe gry typu Civilization ...
WINDOWS: GRY

Zobacz też:
WINDOWS: PROGRAMY
Patrz programy dla innych platform:

[ Linux ] [ Mac ]
[ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


FreeCiv 2.1.8
Darmowy klon sławetnej gry Civilization Sida Meiera czyli gra strategiczna gra komputerowa, w której kieruje się rozwojem cywilizacji, tak militarnym, jak i technologicznym, rozwija miasta, buduje cuda świata etc. W grę można grać zarówno w jedną, jak i w wiele osób. Posiada różne wersje językowe, w tym polską. Tu wersja dla Windowsa, ale istnieją również wersje dla systemów Linux, BSD, Mac OS X, AmigaOS, OS/2, QNX, IRIX, Solaris.
Producent / download: Windows XP, Vista, 2000 i NT lub Windows 9x i Me / (13,3 / 25,3 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


C-evo 1.1.1 (Cywilizacja: Ewolucja)
Civ-Evo jest niekomercyjną grą zainspirowaną przez sławetą Civilization 2. Od pierwowzoru różni się w zasadzie szczegółami oraz tym, ze oparta jest na licencji Open Source - tu również buduje się własne imperium, odkrywa się świat, prowadzi wojny i działania dyplomatyczne, rozbudowuje infrastrukturę, dba o rozwój naukowy. Na stronie producenta oprócz kodu gry znajdują się również schematy AI, nowe moduły, dodatki i lokalizacje językowe (niestety w chwili dodawania gry do katalogu bez wersji polskiej).
Producent / download / (2,5 MB) / Open source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FreeCol 0.7.3
Opensource'owy klon gry Colonization. Obok instalatora Java posiada też wersję dedykowaną dla systemu Windows.
Producent / download / (13,4 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Widelands build-12
Opensource'owa darmowa gra inspirowana przez legendarną grę Settlers. Dostępny jest edytor map, istnieje kilka wersji językowych, w tym również polskojęzyczna. Oprócz wersji dla Windowsa dostępne są też odmiany dla systemów Linux, BSD oraz Mac OS X.
Producent / download / (31,7 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FreeOrion 0.3.12
Darmowa, open source'owa turowa gra strategiczna, w której kieruje się kosmicznym imperium i przeprowadza podbój galaktyki. FreeOrion inspirowany jest tradycją serii Master Of Orion, ale nie stanowi jej (ani żadnej innej produkcji) klona ani remake'u. Całość należy do gatunku 4X (eksploracja, ekspansja, eksploatacja, eksterminacja). Wymaga .NET Framework 2.0.
Producent / download / (117,5 MB) / GNU GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej

Linux. Kurs.

ZamówKatalog freeware
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Opisałbyś jakieś
programy
freeware?
Skontaktuj się
ďťż