darmowe programy freeware Forum

DARMOWE GRY
WINDOWS

.
 


A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot! Darmowe gry i programy często nie ustępują płatnym. Freeware to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : Darmowe gry RPG i MMORPG ...
WINDOWS: GRY

Zobacz też:
WINDOWS: PROGRAMY
Patrz programy dla innych platform:

[ Linux ] [ Mac ]
[ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Minions of Mirth Free Edition
Kolejna gra RPG, posiada zarówno opcję gry jedno-, jak i wieloosobowej. Obok wersji dla Mac OS X istnieje też odmiana dla systemu Windows. Do wyboru 12 ras oraz 16 profesji.
Producent / download / (245,7 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Dofus 1.26
Darmowa gra typu MMORPG (massively multiplayer online role-playing game). Rozgrywka toczona jest w klimacie heroic fantasy. Gra posiada bardzo kolorową grafikę.
Producent / download / (163,5 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Adonthell 0.3.4
Gra cRPG w klimacie fantasy. Tu wersja windowsowa, na stronach producenta dostępne również wersje pod systemy Linux, Solaris, BeOS i na Macintoshe.
Producent / download / (11,9 MB) / Open source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


PlaneShift 0.5.2
Oparta na silniku 3D Crystal Space wieloplatformowa (Windows, Linux, FreeBSD, Mac OS X) gra typu MMORPG.
Producent / Download ze strony: link / (374 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Tibia 8.42
Stary (ale grywalny) MMORPG (massive multiplayer online role playing game). Na początku wybiera się jedną z czterech profesji (rycerz, paladyn, mag, druid), a potem już uczestniczy w różnych przygodach i odkrywaniu tajemniczego świata. Tu windowsowa wersja tej gry internetowej, na stronie producenta dostępna też wersja pod Linuksa.
Producent / download / (19,5 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Warp Rogue 0.8.0
Gra typu rogue-like (zamiast grafiki obraz stworzony ze znaków tekstowych), w klimacie gotyckiego fantasy. Posiada mechanikę typową dla RPG. Można werbować NPC-ów do drużyny. Obok wersji dla Windowsa istnieją też wersje dla Mac OSX i Linuksa.
Producent / download / (358 KB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


ShadowFlare: Episode One
Gra cRPG w klimacie i stylu przypominającym Diablo. Gracz do wyboru ma wojownika, maga i łowce, choc tak naprawdę dopiero w trakcie rozgrywki dochodzi do decyzji w jakiej dziedzinie postać się wyspecjalizuje.
Producent / Download ze strony: link / (88,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Heroes of First Star 1.4
Gra z gatunku MMORPG wprowadzająca element rzadko spotykany w tego typu produkcjach, a mianowicie możliwość sterowania grupą postaci (do pięciu) naraz zamiast pojedyńczą postacią. "Herosi" przypominają dzięki temu klasyczne konsolowe gry RPG, ale w przeciwieństwie do nich tutaj możliwa jest gra z o wiele większą ilością graczy łączących się poprzez internet. Obok wersji dla Windowsa istnieje też wersja dla Maka.
Producent / download / (25,1 MB) / Darmowa w wersji "lite" (częściowo okrojonej)
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Freedroid RPG 0.11.1
Darmowy, wielosystemowy (po wersji na Linuxa stworzono tez wersje dla Windowsa) RPG z widokiem izometrycznym. Autorzy inspirowali się takimi grami, jak Diablo I oraz Fallout. Fabuła mówi o przyszłym świecie, który jest niszczony konfliktem pomiędzy maszynami, a ludźmi. Gracz steruje pingwinem o imieniu Tux i w kolejnych misjach stara się uratować Ziemię. W FreeDroidRPG istnieje system magii, w którym do dyspozycji gracza jest 20 zaklęć. Można też korzystać z 50 różnych przedmiotów i oczywiście walczyć z licznymi wrogami. Do wszystkiego dochodzi jeszcze zaawansowany system dialogów i możliwości rozwoju postaci Tuksa. Całość bazuje na silniku z Freedroid Classic (klonie Paradroid).
Producent / download / (127,8 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Silkroad Online 1.02
Gra typu MMORPG bazująca na historii Chin, choć zawierająca elementy fantasy. Postacie nie mają ściśle określonych profesji - ich ścieżka rozwoju jest praktycznie dowolna.
Producent / download / (503,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


The Black Legacy Darkness 0.3.0
Trójwymiarowa, osadzona w świecie średniowiecznym gra typu MMORPG (massive multiplayer Online role Playing Game).
download / (40,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menuďťż