darmowe programy freeware  

DARMOWE GRY
WINDOWS

.
 


A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot! Darmowe gry i programy często nie ustępują płatnym. Freeware to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : Darmowe gry strategiczne ...
WINDOWS: GRY

Zobacz też:
WINDOWS: PROGRAMY
Patrz programy dla innych platform:

[ Linux ] [ Mac ]
[ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Battle for Wesnoth 1.6.1
Turowa gra strategiczna osadzona w realiach fantasy. W grze pojawia się wiele rodzajów jednostek - elfy, krasnoludy, nieumarli etc. Tu wersja dla Windowsa, istnieją również wersje dla systemów Mac OS X, BeOS, Linux, *BSD, AmigaOS4 i Solaris. Więcej o Battle for Wesnoth.
Producent / download / (204,3 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Oolite 1.65
Gra kosmiczna inspirowana klasyczną Elite. Posiada trójwymiarową grafikę utworzoną z wykorzystanie OpenGL. Obok wersji dla Windows posiada tez wersję dla systemów Mac OS X oraz Linux.
Producent / download / (18,8 MB) / BSD
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Vega Strike 0.5.0
Kosmiczna gra handlowa z elementami strzelaniny, gra charakteryzuje się wspaniałą trójwymiarową grafiką. Tu wersja dla windows, na stronie producenta dostępne również wersja dla systemów Linux i Mac OS.
Producent / download / (423,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Biznes filmowy 2: Droga do Hollywood - Beta v0.5.0
Prosta gra ekonomiczna, w której jako producent filmowy można zająć się kreowaniem filmów, dobieraniem do nich aktorów itp. Wymaga obecności w systemie .NET Framework.
Producent / download / (2,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


ASC (Advanced Strategic Command) 2.4.0.0
Turowa gra strategiczna utrzymana w tradycji serii Battle Isle. Gracz kieruje współczesną armią na heksagonalnej planszy. Istnieją wersje dla systemów Windows i Linux.
Producent / download / (33 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


LGeneral 1.1
Strategia turowa nawiązująca do serii Panzer General. Można rozgrywać poszczególne scenariusze lub grac w kampanii. Możliwa zarówno rozgrywka przeciw komputerowi, jak i przeciw drugiemu graczowi.
Producent / download / (2 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Starport: Galactic Empires
Darmowa kosmiczna strategia typu MMO i zarazem gra akcji. Grasz i konkurujesz z / przeciwko innym ludziom z całego świata. Czas, jaki spędzasz w świecie Starport, pozwala uczestniczyć w bitwach przeciw innym kosmicznym kapitanom. Sojusze, kolonizacje i zdobywanie nowych światów, budowa imperium. Więcej o Starport: Galactic Empires.
Producent / download / (96,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Crimson Fields 0.5.1
Turowa taktyczna gra wojenna inspirowana starą, ale mającą wielu fanów serią Battle Isle, dająca jednak więcej możliwości (np. uzyskiwanie nowych jednostek poprzez przejmowanie technologii). Oprócz wersji na Windows są wersje dla Linuksa, Mac OS X, BeOSa, BSD, Windowsa CE oraz PalmOSa.
Producent / download / (1,4 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Shadow Armada 0.80a
Prowadzona w systemie turowym strategiczną gra akcji, w której celem jest zniszczenie statków kosmicznych przeciwnika. Do dyspozycji masz potężny arsenał zbrojny i wiele rodzajów pojazdów kosmicznych.
Producent / download (4,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Invade Earth 3.0.3
Opensourcowa implementacja gry planszowej Risk 2210 AD. Wymaga zainstalowanej Javy.
Producent / download / Opensource
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Vantage Master V2
Gra łącząca w sobie elementy strategii i RPG. Grający kieruje jednym z osiemnastu mistrzów zdolnych do przywoływania magicznych istot zbierajacych artefakty i walczacych ze złem. Istnieje możliwość rozgrywki online.
Producent / download / (20,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu