darmowe programy freeware Forum

DARMOWE GRY
WINDOWS

.
 


A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot! Darmowe gry i programy często nie ustępują płatnym. Freeware to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : Darmowe gry typu strzelanki ...
WINDOWS: GRY

Zobacz też:
WINDOWS: PROGRAMY
Patrz programy dla innych platform:

[ Linux ] [ Mac ]
[ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Hornado 2.0
Strzelanka, w której kieruje się statkiem kosmicznym. Różne scenerie, grafika prosta, ale ładna. Miłe jest również to, iż twórcy pomyśleli o modemowcach i specjalnie dla nich stworzyli okrojoną z multimediów, ale za to "lżejszą" wersję. Oczywiście jeśli ktoś nie chce z multimediów rezygnować, może też pobrać wersję pełną.
Producent / download (wersja większa) (26 MB)
lub wersja bez muzyki i filmów (11,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Open Fire 1.0.3
Bazująca na silniku Ageia strzelanka z trójwymiarową grafiką. Obok wersji dla Windows istnieje też wersja dla systemu MacOSX.
Producent / download / (13,3 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


3D Asteroids
Konwersja klasycznej gry arcade o nazwie Asteroids do wersji w pełni trójwymiarowej 3D.
Producent / download / (1,7 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


rRootage 0.23
Abstrakcyjna, przewijana pionowo strzelanka kosmiczna, w której walczy się jeden na jednego przeciwko wielkim statkom wroga. Gra posiada cztery tryby, w niektórych trzeba zniszczyć wroga, w innych przetrwać jak najdłużej. Te tryby to Normal (standardowy), PSY (podobny do gry Psyvariar), IKA (podobny do Ikaruga) oraz GW (bazujący na Giga Wing). Pozycja jest multiplatformowa i posiada swoje wersje dla systemów Windows, Mac OS X, Windows, Linux, MorphOS, AmigaOS oraz na konsolę Sony PSP. Wykorzystuje OpenGL.
Producent / download / (4,3 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Lethal Judgment 3
Wciągająca kosmiczna strzelanka / shooter. Lecąc widzianym z boku statkiem kosmicznym należy przebyć 6 poziomów gry. Gra jest inspirowana inną strzelanką - pochodzącą z lat 80-tych R-Type (oczywiście Lethal Judgment ma lepsza grafikę niż pierwowzór).
Producent / download / (72,5 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Air Assault 3D
Wciągająca strzelanina typu shoot'up, w której gracz steruje helikopterem. Samych rodzajów śmigłowca jest, zaś poziomów do przebycia - dwadzieścia (z pięcioma różnymi krajobrazami). Po drodze zdobywa się punkty, bronie i bonusy. Część misji przeprowadza się w nocy, również warunki pogodowe mogą być różne. Całość okraszona wspaniałą grafiką 3D i szokującymi efektami dźwiękowymi.
Producent / download / (11 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Asteroid3D
Klasyka gier w wydaniu 3D.
Producent / download / (8,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


No Gravity 2.0
Wykorzystujący OpenGL trójwymiarowy symulator walk kosmicznym statkiem - gra w stylu Wing Commander. Oprocz wersji dla Windowsa istnieją też odmiany dla systemów Linux, MacOSX, Amiga OS4 oraz BeOS.
Producent / download / (28,2 MB) / open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Air Force Missions
Darmowa gra 3D z wspaniałą grafiką, znakomitym udźwiękowieniem i rozwiązaniami user friendly w kwestii samej rozgrywki. Przygotuj się w niej do walki z przeciwnikami ostrzeliwującymi cię z ziemi, wody i powietrza! Przeciwnicy dysponują całym szeregiem pojazdów i uzbrojenia, od jeepami wojskowych po myśliwce! Więcej o Air Force Missions.
Producent / download / (24,8 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Exotic Armada 2 1.2
Gra dla zwolenników kosmicznych gier akcji w stylu retro. Uczestniczyć może w niej od jednego do czterech zawodników (na jednym komputerze). Nie ma tu nic innowacyjnego, twórcy postawili po prostu na stworzenie prostej, szybkiej strzelaniny w duchu Star Control. Gracz tworzy przed bitwami własną armadę (dostępnych jest ponad 40 typów pojazdów kosmicznych z różnymi statystykami, w tym 10 dostępnych jużn na starcie). Potem zaczyna się walka na odpowiedniej arenie.
Producent / download / (8,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


OpenLieroX 0.57 beta3
Wciągająca, przykuwajaca do monitora strzelanina w stylu Worms. Dziesiątki posiomów i dostępnych modów gry tylko podnoszą grywalność. OpenLieroX bazuje na innej opensource'owej produkcji, strzelance 2D o tytule LieroX, w której można było grać przez sieć, a broń, poziomy i postacie były w pełni konfiguralne. Przy czym OpenLieroX skupia się na ustawieniach typu deathmatch. Oprócz wersji windowsowej istnieją też porty dla Maka i na Linuksa.
Producent / download / (40,6 MB) / LGPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Invaders
Udany remake klasycznej gry Space Invaders.
Producent / download / (10,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Monster Galactic
Klasyczny kosmiczny shoot'em up. Rok 2696. Nasza galaktyka została zaatakowana przez monstra z innej planety. Rolą gracza jest walka z nimi w 55 różnych sektorach (levelach). Wiele rodzajów obcych, sporo odmian broni.
Producent / download / (55,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Xenon 2000: Project PCF
Darmowa kosmiczna strzelanina z widokiem statku z góry. Pokonaj kosmicznych wrogów! Gra posiada bardzo ładną grafikę.
Producent / download / (14,3 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu

Katalog freeware
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Opisałbyś jakieś
programy
freeware?
Skontaktuj się
ďťż