darmowe programy freeware Forum

DARMOWE GRY
WINDOWS

.
 


A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot! Darmowe gry i programy często nie ustępują płatnym. Freeware to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : Darmowe gry zręcznościowe i platformowe ...
WINDOWS: GRY

Zobacz też:
WINDOWS: PROGRAMY
Patrz programy dla innych platform:

[ Linux ] [ Mac ]
[ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Neverball 1.5.0
Trójwymiarowa gra platformowa podobna do Super Monkey Ball. Oprócz wersji dla Windows istnieją też odmiany dla systemów Apple Mac OSX, Linux oraz FreeBSD.
Producent / download / (33,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Frozen Bubble 1.0.0e
Uwspółcześniony klon klasycznej gry Frozen Bubble.
Producent / download / (9,9 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Rocks'n'Diamonds 3.2.4
Klon klasycznej gry komputerowej - Boulder Dash. Oprócz wersji dla systemu Windows istnieją też wersje dla systemów Mac OSX, BeOS, MorphOS, AmigaOS, PocketPC, PalmOS i OS/2.
Producent / download / (3,1 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


GLtron 0.70
Sławetna gra Tron w wersji 3D. Gra jest wieloplatformowa i obok wersji dla Windowsa istnieją też odmiany dla MacOSX oraz Linuksa.
Producent / download / (3,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Plasma Pong 1.3c
Mutacja starej klasycznej gry w Ping-Ponga, gdzie dwie paletki odbijają wzajemnie piłkę. Od oryginału różni się jednak znacznie. Tutaj platformy odbijające genruują barwne, fantasmagoryczne (żeby nie powiedzieć psychodeliczne) "opary" plazmy, które wpływają (nieraz znacznie i niekoniecznie w przewidywalny sposób) na tor lotu odbijanej kuli, mogąc w każdej chwili zmienić jej tor lotu. Obok wersji dla Windows istnieje też odmiana dla OSX.
Producent / download / (7,5 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Eternal Daughter 1.5
Ciekawa platformówka z intuicyjnym sterowaniem. Zręcznościówka ta jest swego rodzaju hołdem złożonym przez jej autorów dla twqórców kilku starych, takich jak Castlevania.
Producent / download / (9,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Christmas Crisis 1.1.1
Niezbyt skomplikowana gra zręcznościowa. Zadanie gracza jest proste: latając nad miastem i uważając na latające rpzeszkody pomóż św. Mikołajowi roznieść prezenty. Oprócz wersji dla MS Windows istnieje też wersja dla Apple Mac OSX.
Producent / download / (3,3 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FreeDroid Classic 1.0.2
Multiplatformowy (Linux, Windows, Mac OS X) remake klasycznej dwuwymiarowej gry arcade Paradroid, po raz pierwszy opracowanej w roku 1985 na komputery Commodore 64 (później pojawiały się też wersje na komputery Atari ST oraz Amiga). Kontrolujesz robota na statku kosmicznym, na którym reszta botów jest uszkodzona, przez co walczy ze wszystkim, z cyzm się da. By wygrać, musisz je zniszczyć, bądź przejąć nad nimi kontrolę. Oczywiście wersja ta jest bardziej rozbudowana niż oryginalne wydanie sprzed dekad.
Producent / download / (4,6 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Secret Maryo Chronicles 1.4
Opensource'owa, dwuwymiarowa gra platformowa zaprojektowana w stylu nawiązującym do klasycznej platformówki MarioBros. Wykorzystuje niezależną od platformy bibliotekę SDL, a od wersji 0.98 również silnik graficzny OpenGL. Sama gierka została stworzona w C++. Posiada wbudowany edytor poziomów. Obok wersji na Windowsa posiada tez wydanie na Linuksa.
Producent / download / (26 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Bomb Mania Reloaded 1.0 Alpha
Napisany w C/C++ remake ze starej gry arcade Dyna Blaster (znanej też jako BomberMan). W porównaniu z pierwowzorem zmieniono grafikę na "kosmiczną". Wykorzystuje OpenGL. Oprócz wersji na Windows ma też wersję na Linuksa.
Producent / download / (16,4 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Max 2
Gra platformowa 2D z dużym naciskiem na elementy zręcznościowe i z nieco mniejszym na elementy logiczne. Zasada jest prosta - pokonując kolejne poziomy należy zabijać coraz to wprawniejszych w polowaniu na Ciebie wrogów. Samą przeszkodą nie są oczywiście tylko wrogowie, na drodze do zwycięstwa stanie wiele przeszkód wszelkiego rodzaju - od przesuwających platform, przez odskocznie aż po platformy elektryczne, nie dość, że porażające co jakiś czas, to jeszcze uniemożliwiające skoki. Nie można także zapomnieć o tak kluczowym elemencie gry jakim jest zbieranie pieniędzy, jak się później okaże duża ilość gotówki jest prawie że niezbędna do ukończenia gry, a już na pewno do odkrycia sekretów.
Producent / download / (2,21 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FastBall
Klon Arkanoida (jeśli chodzi o szczegóły to pierwszą grą w której odbijało się piłeczkę aby zniszczyć klocki był Breakout - stąd nazwa gatunku, ale najbardziej znanym produktem tego typu jest Arkanoid). Dużo poziomów, bonusów, możliwość zmiany skór i dużo innych atrakcji.
Producent / download / (2,5 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Ben's Game
Stworzona przez jednego z developerów Lucas Arts gra mająca wyjaśnić zasady walki z chorobą nowotworową. W grze kieruje się dzieckiem poruszającym się na deskorolce i walczącym ze zmutowanymi komórkami. Przeszkody występujące w grze symbolizują problemy, z jakimi spotyka się organizm w czasie chemioterapii.
Producent / download / (4,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Ricochet Infinity
Dynamiczna odmiana Arkanoid / Breakout, od oryginały odróżniająca się nie tylko licznymi, też nietypowymi (tez ruchomymi), planszami, ale również bardzo dobrą grafiką. Dostępnych jest ponad dwieście leveli (więcej można znaleźć w internecie), a w czasie rozgrywki można zdobyć nowe rodzaje statków, za pomocą których niszczy się mur cegieł.
Producent / download / (36 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Kolekcja Klasycznych Gier
Zestaw zawiera dwie gry: Freeway + i Air- Sea Battle +, które są dość wiernym naśladowaniem oryginałów jednak mają poprawiony dźwięk i grafikę.
Producent / download / (374 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Happyland Adventures
Platformówka z bardzo prostą grafiką, dla miłośników gier z C64 i atari :) Ze strony producenta można pobrać dodatkowe poziomy.
Producent / download / (1,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Katalog freeware
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Opisałbyś jakieś
programy
freeware?
Skontaktuj się
ďťż