Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.


Zasadź drzewo webmaster
Blitz-Art.com


Katalog : programy freeware ...
Inne - Edukacyjne / download

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


HEXelon - kalkulator matematyczny 6.07
Kalkulator matematyczny, który umożliwia rysowanie wykresów funkcji, obliczanie funkcji trygonometrycznych, wyliczanie logarytmów etc. Każda kolejna wersja jest bardziej rozbudowana i mająca więcej możliwości. Jest o wiele lepszy, aniżeli zwykły windowsowy kalkulator. Działa w systemie windows 2000/XP/Vista. Więcej o Hexelon.
Producent / download / (1,9 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Ułamkowiec 1.01
Ułamkowiec jest programem pozwalającym przeprowadzać cztery podstawowe działania na ułamkach zwykłych.
Producent / download / (164KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Plant Cell
Trójwymiarowy model komórki roślinnej.
Producent / download / (203KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Zestawienie Ocen 3.0.2.1
Program ułatwiający pracę wychowawcy klasy podczas przygotowywania wydruków i zestawień statystycznych klasy. Rozbudowana konfiguracja umożliwia dostosowanie wydruków do indywidualnych preferencji użytkownika.
Producent / download / (264 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


2+2 matematyka dla dzieci 2.1a PL
Program wspomagający naukę dzieci z zakresu podstawowych zagadnień matematycznych takich jak liczenie, dodawanie, odejmowanie, porównywanie liczb, mnożenie oraz dzielenie (w zakresie od 0 do 100). Komentarze czytane są przez lektora. 2+2 może być wykorzystywany do zajęć indywidualnych jak i nauki w szkole. Obok wersji polskiej program ma również wersje angielską i włoską.
Producent / download / (14,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Phun 3.12 Beta
Dwuwymiarowy symulator praw fizyki, swoista edukacyjna "piaskownica". Phun może być ciekawym narzędziem edukacyjnym dla osób ćwiczących swą kreatywność. Można w nim tworzyć obiekty i obserwować symulacje ich fizycznych oddziaływań. Pozwala też poznać niektóre koncepcje fizyczne. Program został zakodowany w C++ z wykorzystaniem m.in. OpenGL, GLEW i SDL. Obok wersji dla Windowsa posiada też odmianę na Linuksa.
Producent / download / (2,3 MB) / Darmowe
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


CityZen 1.0 beta
Kombinacja mapy świata (z uwzględnieniem granic politycznych) z bazą danych nazw geograficznych państw, miast, jezior etc. Posiada wbudowany quiz wiedzy geograficznej. Tu wersja dla Windowsa, na stronach producenta dostępne są również wersja dla systemów Palm OS, Mac OS oraz Unix.
Producent / download / (121 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Organizer Ucznia v1.0
Komputerowy "przechowalnik" wszelkich informacji dotyczących nauki w szkole. Program posiada wszystkie funkcje potrzebne do zarządzania takimi danymi jak oceny, plan lekcji, czy zadania domowe. Możliwe jest utworzenie kilku profili użytkowników, z których każdy będzie chroniony hasłem dostępowym. Możliwy jest wydruk arkusza ocen.
Producent / download / (1,1 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


DeadLine 2.36
Darmowy program obliczający funkcje matematyczne i rysujący ich wykresy.
Producent / Download ze strony: link / (1,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Całkowanie numeryczne
Program obliczający wartość całek oznaczonych z zadanej funkcji zmiennej x na podanym przedziale. Całki liczone są za pomocą kwadratur złożonych przy użyciu wzorów Trapezów i Simpsona. Funkcję zmiennej x można dowolnie definiować dzięki wykorzystaniu parsera wyrażeń arytmetycznych.
Producent / download / (308 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Geografia 2.0
Program do nauki podstaw geografii - przedstawia garść informacji i grafik. Składa się z siedmiu części poruszających różne zagadnienia geograficzne. Możesz poćwiczyć określanie współrzędnych ale i sprawdzić się przy rozwiązywaniu testu. Możesz układać puzzle lub przeczytać o wielkich odkrywcach.
Producent / download / (2,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Papyrus 7.0.17
Oprogramowanie pozwalające na spranwijesze dodawanie przypisów bibliograficzych do dokumentów pisanych właśnie w procesorze tekstu, szczególnie przydaje się to w trakcie pisania prac naukowych. Posiada 16 podstawowych typów przypisów (artykuły, książki itp.) i różne przydatne opcje. Obok wersji dla DOS/Windows posiada też odmianę dla Macintosh'ów (nowszą).
Producent / download / (1,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


KalkulatorSator
Kalkulator obliczający wartości z podawanych naraz całych wyrażeń arytmetycznych, z możliwością zdefiniowania trzech zmiennych. Oprócz systemu dziesiątkowego obsługuje również binarny, ósemkowy oraz heksagonalny. Wśród opcji programu znajduje się m.in. możliwość szybkiego faktoryzowania liczby (rozłożenia na liczby pierwsze). Pozwala też na obliczanie rekurencji. Dodatkowo zawiera kalkulator dat.
Producent / download / (583 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Funkcje matematyczne 1.01
Rysuje wykresy funkcji matematycznych na podstawie równań wprowadzonych przez użytkownika. Z układem związanych jest 26 punktów, których współrzędne oraz widoczność można ręcznie opisywać. Punkty, opisane literami alfabetu, mogą posłużyć do szeregu obliczeń realizowanych przez program, lub też wskazywać miejsce będące wynikiem takich obliczeń.
Producent / download / (926 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Przyroda 2.0
Program do nauki podstawowych wiadomości przyrodniczych.
Producent / download / (2,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Przybornik Chemiczny 0.6
Jak sama nazwa wskazuje jest to przybornik chemiczny. można tu znaleźć układ okresowy pierwiastków, ważne daty w historii chemii, interaktywną tabelę rozpuszczalności wodorotlenków i soli oraz kolekcję linków do stron o chemii.
Producent / download / (403 KB) / Freeware (darmowa rejestracja)
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Maxima 5.13.0
System algebry komputerowej (Computer Algebra System), solidny pakiet matematyczny. Wspomaga wykonywanie obliczeń symbolicznych, rozwiązywanie równań różniczkowych, operacje na macierzach, tworzenie dwu- i trójwymiarowych wykresów. Pozwala na definiowanie własnych funkcji i eksport wyników do formatu TeX. Tu wersja dla systemu Windows, na stronach producenta dostępna jest również wersja dla Linuksa.
Producent / download / (22,3 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Diogenes 3.1.2
Narzędzie do wyszukiwania i przeglądania bazy danych zawierajacej teksty starożytne, przede wszystkim w grece i w języku łacińskim. Wykorzystuje materiały udostępnione przez Thesaurus Linguae Graecae oraz przez Packard Humanities Institute.Oprócz wersji na Windows posiada tez wersje makową i linuksową.
Producent / download / (64,9 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej:

Opracowania z wielu różnych przedmiotów :)
Sprawdź