Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... Czas wolny -gry / download

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Wolfeinstein: Enemy Territory (for Windows)
Wolfeinstein Enemy Terrority to najnowsza gra osadzona w świecie Wolfeinsteina. Gra ta oparta na enginie Quake'a III. Wielu graczy (do gry może włączyć się do 64 osób) może zmagać się na serwerach nie tylko jako najlepsi strzelcy lecz także Inżynierowie, Medycy czy Szpiedzy (można np. kraść mundury wroga i przeprowadzać rozpoznanie lub inne akcje na tyłach wroga). Oprócz miejsca na samą grę na dysku potrzeba około 500 MB na pliki zamienne. Gra posiada również wersję pod Linuksa.
Producent / download / (257 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Max 2
Gra platformowa 2D z dużym naciskiem na elementy zręcznościowe i z nieco mniejszym na elementy logiczne. Zasada jest prosta - pokonując kolejne poziomy należy zabijać coraz to wprawniejszych w polowaniu na Ciebie wrogów. Samą przeszkodą nie są oczywiście tylko wrogowie, na drodze do zwycięstwa stanie wiele przeszkód wszelkiego rodzaju - od przesuwających platform, przez odskocznie aż po platformy elektryczne, nie dość, że porażające co jakiś czas, to jeszcze uniemożliwiające skoki. Nie można także zapomnieć o tak kluczowym elemencie gry jakim jest zbieranie pieniędzy, jak się później okaże duża ilość gotówki jest prawie że niezbędna do ukończenia gry, a już na pewno do odkrycia sekretów.
Producent / download / (2,21 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FreeCiv 2.0.8
Darmowy klon sławetnej gry Civilization Sida Meiera czyli gra strategiczna gra komputerowa, w której kieruje się rozwojem cywilizacji, tak militarnym, jak i technologicznym, rozwija miasta, buduje cuda świata etc. W grę można grać zarówno w jedną, jak i w wiele osób. Posiada różne wersje językowe, w tym polską. Tu wersja dla Windowsa, ale istnieją również wersje dla systemów Linux, BSD, Mac OS X, AmigaOS, OS/2, QNX, IRIX, Solaris.
Producent / download: Windows XP, 2000 i NT lub Windows 9x i Me / (6,6 / 4,3 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Star Wars Fleet Commander - Clone Wars
Gra zainspirowana II epizodem Star Warsów, czyli Atakiem Klonów. Za pomocą własnych dział staramy się odeprzeć ataki wrogiej armii (w czym dzielnie nas wspierają klawisze a, s oraz d ;). Klony i inne Jedi'aje też swoje na polu bitwy robią. Średnia grafika, dźwięk dobry. Gra stworzona przez fanów filmu.
Producent / Download ze strony: link / (10 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Adonthell 0.3.3
Gra cRPG w klimacie fantasy. Tu wersja windowsowa, na stronach producenta dostępne również wersje pod systemy Linux, Solaris, BeOS i na Macintoshe.
Producent / download / (10,4 MB) / Open source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Cube 2005_08_29
Gra FTP (First Person Shooter) o silniku charakteryzującym się niskim obciążeniem komputera. Możliwa gra zarówno jedno- jak i wieloosobowa. Tu wersja dla Windowsa, istnieją też wersje na platformy Linux, FreeBSD oraz Mac OS X.
Producent / download / (27,9 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FastBall
Klon Arkanoida (jeśli chodzi o szczegóły to pierwszą grą w której odbijało się piłeczkę aby zniszczyć klocki był Breakout - stąd nazwa gatunku, ale najbardziej znanym produktem tego typu jest Arkanoid). Dużo poziomów, bonusów, możliwość zmiany skór i dużo innych atrakcji.
Producent / download / (2,5 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


BZFlag 2.0.8
Lubisz gry typu "pojedynek czołgów"? Najlepiej w wersji trójwymiarowej? Tutaj mamy do czynienia z wieloosobową rozgrywką tego typu, w której gracze walczą na specjalnej arenie. Nie ma możliwości rozgrywki jednoosobowej. Istnieją też wersje na platformy Linux, Mac OS X, BSD, Solaris oraz Irix.
Producent / download / (9,2 MB) / LGPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Ben's Game
Stworzona przez jednego z developerów Lucas Arts gra mająca wyjaśnić zasady walki z chorobą nowotworową. W grze kieruje się dzieckiem poruszającym się na deskorolce i walczącym ze zmutowanymi komórkami. Przeszkody występujące w grze symbolizują problemy, z jakimi spotyka się organizm w czasie chemioterapii.
Producent / download / (4,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Kolekcja Klasycznych Gier
Zestaw zawiera dwie gry: Freeway + i Air- Sea Battle +, które sa dość wiernym naśladowaniem oryginałów jednak mają poprawiony dźwięk i grafikę.
Producent / download / (374 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Vega Strike 0.4.3
Kosmiczna gra handlowa z elementami strzelaniny, gra charakteryzuje się wspaniałą trójwymiarową grafiką. Tu wersja dla windows, na stronie producenta dostępne również wersja dla systemów Linux i Mac OS.
Producent / download / (200 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Hornado 2.0
Strzelanka, w której kieruje się statkiem kosmicznym. Różne scenerie, grafika prosta, ale ładna. Miłe jest również to, iż twórcy pomyśleli o modemowcach i specjalnie dla nich stworzyli okrojoną z multimediów, ale za to "lżejszą" wersję. Oczywiście jeśli ktoś nie chce z multimediów rezygnować, może też pobrać wersję pełną.
Producent / download (wersja większa) (26 MB)
lub wersja bez muzyki i filmów (11,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Podziemie
Prosta paragrafówka, nawiązująca do dobrego klimatu starych gier paragrafowych al'a Dreszcz. Gra nigdy nie została ukończona i nic nie wskazuje na to by zamierzał to zrobić, chyba że znajdzie się odpowiednia liczba chętnych.
Producent / download / (37 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


C-evo 0.14 (Cywilizacja: Ewolucja)
Civ-Evo jest niekomercyjną grą zainspirowaną przez sławetą Civilization 2. Od pierwowzoru różni się w zasadzie szczegółami oraz tym, ze oparta jest na licencji Open Source - tu również buduje się własne imperium, odkrywa się świat, prowadzi wojny i działania dyplomatyczne, rozbudowuje infrastrukturę, dba o rozwój naukowy. Na stronie producenta oprócz kodu gry znajdują się również schematy AI, nowe moduły, dodatki i lokalizacje językowe (niestety w chwili dodawania gry do katalogu bez wersji polskiej).
Producent / download / (919 KB) / Open source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


OpenMortal 0.7.1 (Mortal Szombat)
Parodia znanej gry - bijatyki, nic dodać, nic ująć ;) Tu wersja dla windows, na stronach producenta dostępne tez wersje dla systemów Linux, BSD i na Macintosha.
Producent / download / (50,3 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Tipser 1.178
Chcesz ulatwic sobie różne gry? Oto baza zawierająca tipsy.
Producent / download / (1,1 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Happyland Adventures
Platformówka z bardzo prostą grafiką, dla miłośników gier z C64 i atari :) Ze strony producenta można pobrać dodatkowe poziomy.
Producent / download / (1,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Tibia 7.81
Stary (ale grywalny) MMORPG (massive multiplayer online role playing game). Na początku wybiera się jedną z czterech profesji (rycerz, paladyn, mag, druid), a potem już uczestniczy w różnych przygodach i odkrywaniu tajemniczego świata. Tu windowsowa wersja tej gry internetowej, na stronie producenta dostępna też wersja pod Linuksa.
Producent / download / (12,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Biznes filmowy 2: Droga do Hollywood - Beta v0.5.0
Prosta gra ekonomiczna, w której jako producent filmowy można zająć się kreowaniem filmów, dobieraniem do nich aktorów itp. Wymaga obecności w systemie .NET Framework.
Producent / download / (2,4 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


LinCity-NG 1.0.3
Gra w stylu SimCity, czyli symulator miasta (i jednoczesnie ulepszona wersja gry LinCity). Tu wersja dla Windowsa, na stronie producenta dostepne tez wersje linuksowa.
Producent / download / (26,9 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Food Force
Gra powstała na zamówienie jednej z agend ONZ. Można w niej wcielić się w zespół zajmujący się przeciwdziałaniem problemowi głodu. W trakcie gry w kolejnych misjach zajmuje się m.in. lotniczym zrzucaniem paczek żywnościowych, czy negocjować z ludnością. Każdy etap gry zakończony jest filmem edukacyjnym. Tu wersja dla Windows, istnieje też wersja dla systemu MacOS.
Producent / download / (222 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Little Fighter II
Nawalanka z lekko dragonballową grafiką. Grać można rożnie - jeden przeciwnik na jednego lub grupa przeciw grupie. Dostępna możliwość współzawodnictwa przez sieć. Funkcje poszczególnych klawiszy opisane na stronie producenta.
Producent / Download ze strony: link / (12,1 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FlightGear 0.9.10
Symulator lotniczy, którego autorzy dość profesjonalnie podeszli do sprawy, dbając m.in. o realizm dynamiki lotu, czy nawet rozmieszczenie ciał niebieskich zgodne z faktyczną datą i godziną. Uwaga - gra ta się skupia właśnie na elemencie realizmu, nie zaś na zestrzeliwaniu innych obiektów. Ten sam realizm może też wpłynąć na poziom trudności grania. Tu wersja windowsowa, na stronach producenta znajdują się również wersje pod systemy Linux, Solaris, Irix oraz Mac OS X.
Producent / download / (132,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Battle for Wesnoth 1.2.4
Turowa gra strategiczna osadzona w realiach fantasy. W grze pojawia się wiele rodzajów jednostek - elfy, krasnoludy, nieumarli etc. Tu wersja dla Windowsa, istnieją również wersje dla systemów Mac OS X, BeOS, Linux, *BSD, AmigaOS4 i Solaris.
Producent / download / (59,8 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Open Fire 1.0.3
Bazująca na silniku Ageia strzelanka z trójwymiarową grafiką. Obok wersji dla Windows istnieje też wersja dla systemu MacOSX.
Producent / download / (13,3 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Widelands build-9half
Opensource'owa darmowa gra inspirowana przez legendarną grę Settlers. Dostępny jest edytor map, istnieje kilka wersji językowych, w tym również polskojęzyczna. Oprócz wersji dla Windowsa dostępne są też odmiany dla systemów Linux, BSD oraz Mac OS X.
Producent / download / (9,7 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FooBillard 3.0
Oparty na licencji GPL symulator gry w bilard (snooker, 8 bil, 9 bil i karambol), charakteryzuje się wysoką AI "gracza" komputerowego oraz niezłym odzwierciedleniem zasad fizyki gwarantującym wysoki poziom realizmu. Możliwa jest również gra przez sieć. Gra posiada wsparcie dla okularów 3D (!). Tu wersja dla Windowsa, istnieją też wersje dla systemów Linux, Mac OS X oraz MorphOS.
Producent / download / (1,4 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Racer 0.5.0
Co tu dużo pisać, gra typu wyścigi. Całkiem niezła. Tu wersja pod windows, ale istnieją również wersje pod Linuksa i Mac OS X.
Producent / download / (10 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Asteroid3D
Klasyka gier w wydaniu 3D.
Producent / download / (8,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji

Zobacz też dział:
DARMOWE GRY

 Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej: