darmowe programy freeware Forum

GRY NA LINUKSA

.
 


Strona ta pierwotnie powstała jako katalog zawierający programy freeware dla Windowsa. Z czasem zaczęły powstawać nowe działy - i siłą rzeczy musiał też powstać dział z programami dla Linuksa. Oby się przydał komuś, kto po Windowsie wybierze właśnie system Linux :)

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.


Zasadź drzewoPRAKTYCZNY EBOOK:


Linux : RPG ...
linux LINUX: GRY

Zobacz też:
LINUX: PROGRAMY
Patrz programy dla innych platform:
[ Windows ] [ Mac ]
[ Solaris & OpenSolaris ]
[ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Adonthell 0.3.4
Gra cRPG w klimacie fantasy. Tu wersja linuksowa, na stronach producenta dostępne również wersje pod systemy Windows, Solaris, BeOS i na Macintoshe.
Producent / download / (664 KB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


The Black Legacy Darkness 0.3.0
Trójwymiarowa, osadzona w świecie średniowiecznym gra typu MMORPG (massive multiplayer Online role Playing Game).
Producent / download / (7,4 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


PlaneShift 0.4.03
Oparta na silniku 3D Crystal Space wieloplatformowa (Windows, Linux, FreeBSD, Mac OS X) gra typu MMORPG. Gracz ma do dyspozycji 12 ras, oryginalny system magii (z sześciowa ścieżkami zaklęć), setki czarów, olbrzymi świat do odkrycia, sporo zadań i potworów do pokonania, postacie NPC z dobrą AI (sztuczną inteligencją).
Producent / Download ze strony: download / (281,1 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Warp Rogue 0.8.0
Gra typu rogue-like (zamiast grafiki obraz stworzony ze znaków tekstowych), w klimacie gotyckiego fantasy. Posiada mechanikę typową dla RPG. Można werbować NPC-ów do drużyny. Obok wersji na system Linux istnieją też wersje dla Mac OSX i Windowsa.
Producent / download / (342 KB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Freedroid RPG 0.10.3
Darmowy, wielosystemowy (po wersji na Linuxa stworzono tez wersje dla Windowsa) RPG z widokiem izometrycznym. Autorzy inspirowali się takimi grami, jak Diablo I oraz Fallout. Fabuła mówi o przyszłym świecie, który jest niszczony konfliktem pomiędzy maszynami, a ludźmi. Gracz steruje pingwinem o imieniu Tux i w kolejnych misjach stara się uratować Ziemię. W FreeDroidRPG istnieje system magii, w którym do dyspozycji gracza jest 20 zaklęć. Można też korzystać z 50 różnych przedmiotów i oczywiście walczyć z licznymi wrogami. Do wszystkiego dochodzi jeszcze zaawansowany system dialogów i możliwości rozwoju postaci Tuksa. Całość bazuje na silniku z Freedroid Classic (klonie Paradroid).
Producent / download / (75,1MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej

Linux. Kurs.

ZamówKatalog freeware
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Opisałbyś jakieś
programy
freeware?
Skontaktuj się
ďťż