darmowe programy freeware  

Dział dla użytkowników systemu

Linux

.
 


Strona ta pierwotnie powstała jako katalog zawierający programy freeware dla Windowsa. Z czasem zaczęły powstawać nowe działy - i siłą rzeczy musiał też powstać dział z programami dla Linuksa. Oby się przydał komuś, kto po Windowsie wybierze właśnie system Linux :)

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.


Zasadź drzewo
Linux : Oprogramowanie edukacyjne ...
linux Linux Patrz inne platformy:
[ Windows ] [ Mac ] [ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Maxima 5.9.2
System algebry komputerowej (Computer Algebra System), solidny pakiet matematyczny. Wspomaga wykonywanie obliczeń symbolicznych, rozwiązywanie równań różniczkowych, operacje na macierzach, tworzenie dwu- i trójwymiarowych wykresów. Pozwala na definiowanie własnych funkcji i eksport wyników do formatu TeX. Tu wersja dla systemu Linux, na stronach producenta dostępna jest również wersja dla Windowsa.
Producent / download / (4,7 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


GNU Terminarz Ucznia 2.3.1
Program do zapisywania w jednym miejscu ocen i terminów sprawdzianów. Wymaga środowiska Mono. Oprócz wersji linuksowej na stronach producenta dostępna jest również wersja dla Windowsa.
Producent / download / (286 KB) / Freeware - Donationware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


PG Calculator 2.2
Zaawansowany kalkulator naukowy. Rozpoznaje ponad sto jednostek miar, obsługuje różne systemy liczenia (dziesiętny, ósemkowy, binarny i heksagonalny). Obsługuje skóry. Oprócz wersji dla systemu Linux istnieje też wersja pod Windows.
Producent / download / (2,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Diogenes 3.1.1
Narzędzie do wyszukiwania i przeglądania bazy danych zawierajacej teksty starożytne, przede wszystkim w grece i w języku łacińskim. Wykorzystuje materiały udostępnione przez Thesaurus Linguae Graecae oraz przez Packard Humanities Institute.Oprócz wersji na Linux posiada tez wersje windowsową i na Mac OSX.
Producent / download / (65,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Phun 3.12 Beta
Dwuwymiarowy symulator praw fizyki. Phun może być ciekawym narzędziem edukacyjnym dla osób ćwiczących swą kreatywność. Można w nim tworzyć obiekty i obserwować symulacje ich fizycznych oddziaływań. Pozwala też poznać niektóre koncepcje fizyczne. Program został zakodowany w C++ z wykorzystaniem OpenGL, GLEW, SDL, SDL_image i boost, włączając w to boost_filesystem. Obok wersji dla Linuksa posiada też odmianę dla Windows.
Producent / download / (2,3 MB) / Darmowy
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej
Linux. Kurs.

ZamówKatalog freeware
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Opisałbyś jakieś
programy
freeware?
Skontaktuj się