darmowe programy freeware  

Dział dla użytkowników systemu

Linux

.
 


Strona ta pierwotnie powstała jako katalog zawierający programy freeware dla Windowsa. Z czasem zaczęły powstawać nowe działy - i siłą rzeczy musiał też powstać dział z programami dla Linuksa. Oby się przydał komuś, kto po Windowsie wybierze właśnie system Linux :)

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Linux : Różne oprogramowanie ...
linux Linux Patrz inne platformy:
[ Windows ] [ Mac ] [ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Latin Words (release 4) 1.97Ed
Słownik angielsko-łaciński zawierający 30'000 haseł. Istnieją również wersja dla DOSa, Windowsa, Mac OSa, FreeBSD i OS/2.
Producent / download / (1,7 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Multitran for Linux 0.0.1alpha3
Otwarta platforma i automatyczny słownik dla profesjonalnych tłumaczy. Program oferuje słowniki angielsko-rosyjski i rosyjsko-angielski alfabtyczny i morfologiczny oraz wyszukiwarkę fraz.
Producent / Download: download (28 KB) plus baza danych ver. 0.3 (61,9 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


J-Ben 1.1.0pre1
Program do studiowania języka japońskiego, a zwłaszcza znaków kanji, czyli jednego z japońskich alfabetów (litery kanji mają jednak pochodzenie chińskie). Aplikacja powinna w sam raz nadawać się na pomoc osobom, które uczą się pod kątem egzaminu Japanese Language Proficiency Test (JLPT), a nie mają z kim ćwiczyć czytania i pisania kanji. Zawiera słowniki japońsko-angielski, angielsko-japoński oraz słownik kanji z wyszukiwarką. Oprócz wersji na Linuksa jest też wersja dla Windowsa.
Producent / download / (2,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji



 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej