darmowe programy freeware  

Dział dla użytkowników systemu

Linux

.
 


Strona ta pierwotnie powstała jako katalog zawierający programy freeware dla Windowsa. Z czasem zaczęły powstawać nowe działy - i siłą rzeczy musiał też powstać dział z programami dla Linuksa. Oby się przydał komuś, kto po Windowsie wybierze właśnie system Linux :)

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Linux : Odzyskiwanie danych ...
linux Linux Patrz inne platformy:
[ Windows ] [ Mac ] [ Palmtopy & Smartphone ]


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


DD_Rescue 1.12
Linuksowa aplikacja przydatna w przypadku konieczności odzyskiwania danych.
Producent / download / (18 KB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Photorec 6.4
Narzędzie zaprojektowane, by móc z poziomu systemu Linux odzyskiwać zdjęcia i filmy z aparatów cyfrowych i cyfrowych kamer. Nadaje się jednak również do pracy na twardym dysku, płytach CD, czy pamięciach USB i odzyskiwania innych materiałów. Apliakcja poszukuje nagłówków plików multimedialnych (m.in. w formatach JPEG, MOV, ASF, WMV itp.) i dokumentów (DOC, RTF, XLS itp.). Program oprócz wersji linuksowej posiada tez wersje dla systemów BSD, DOS/Win, Mac OS X, Solaris.
Producent / download / (1,1 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Zobacz też
Zobacz również program R-Linux w adekwatnej kategorii działu Windows. Aplikacja ta pozwala na odzysk danych z linuksowych partycji Ext2 z poziomu Windowsa. 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej
Linux. Kurs.

Zamów