Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!
Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... Biurowe - pakiety / download

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


OpenOffice 3.3.0 PL
Darmowy pakiet biurowy opracowany na podstawie pakietu StarOffice. OpenOffice jest dość popularny. W skład pakietu wchodzą m.in. edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i aplikacja do prezentacji.
Producent / download / (134,4 MB) / Open source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


AbiWord 2.8.6
Często chwalony edytor tekstowy (a właściwie procesor tekstu) nieco przypominający MS Worda. Program współpracuje z rożnymi standardami dokumentów, w tym RTF. Obsługuje plug-iny (które są dostępne na stronie producenta). Istnieją również wersje na Linuksa i Mac OSa.
Producent / download / (8 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Gnumeric 1.10.13
Arkusz kalkulacyjny, pierwotnie opracowany dla systemu Linux (dla środowiska Gnome) jako zamiennik arkuszy typu Excel. Obsługuje wiele formatów (m.in. Excela, OpenOffice, Lotus itd). Nie działa w starszych Windowsach (95/98/Me). Więcej o Gnumeric.
Producent / download / (18,1 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Excel Viewer 2003
Program, który otwiera, przegląda i pozwala drukować dokumenty z arkuszu kalkulacyjnego Excel. Plik ten może zastąpić Excela dla osób, które potrzebują takiego oprogramowania tylko do biernego korzystania z arkuszy. Z Excel Viewer można dane kopiować do innych okien, ale nie można edytować dokumentu.
Producent / download / (10 MB) / Darmowy
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


IBM Lotus Symphony 1.3
Darmowy pakiet biurowy z serii Lotus, udostepniony przez firmę IBM. Składa się z procesora tekstu (Documents), arkusza kalkulacyjnego (Spreadsheets) oraz programu do prezentacji (Presentations). Wspiera pliki ODT, może ekssportować dokumenty do PDF, obsługuje pluginy, a swoje wersje posiada dla nie tylko dla Windows, ale też na Mac OS X i Linuksa.
Producent / Download ze strony producenta / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


602PC SUITE 4.1.04.0908
Darmowy pakiet biurowy, wyposażony w edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny i kilka innych narzędzi. Bardzo dobra alternatywa wobec płatnych pakietów. Program wymaga darmowej rejestracji.
Uwaga! Aby uzyskać w edytorze dostęp do litery "ą" należy wczesniej zmodyfikować skróty klawiszowe. Aby to zrobić naciskamy ctrl+M, oznaczamy 'abbreviations', klikamy na 'properties', zastępujemy A dowolną literą nie posiadającej odmiany 'ogonkowej', zatwierdzamy i klikamy 'close'. W arkuszu kalkulacyjnym "ą" działa normalnie.
Producent / Download wycofany, produkt zmienił licencję na komercyjną
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej:

OpenOffice 2.0. Ćwiczenia (19,9 PLN)

Zamów


Więcej tytułów