Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... Partycje, defragmentacja

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.

Zobacz też dział Odzyskiwanie danych

Ranish Partition Manager 2.44
Mały a dobry program do dzielenia dysku na partycje. Może kreować partycje nie tylko dla systemów DOS, Windows, Linux, BeOS. Program zalecany dla zaawansowanych użytkowników.
Producent / download / (136 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Explore2fs 1.07
Program umożliwiający podgląd partycji linuksowych spod windowsa.
Producent / download / (387 KB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Auslogics Disk Defrag 1.3.7.235
Darmowy program, którego zadaniem jest defragmentacja dysku twardego. Jest to zadanie o tyle istotne, iż sfragmentowane dane są odczytywane znacznie wolniej, obniżają też stabilność pracy. Narzędzie działa szybko i generuje raporty. Wspiera Windowsa XP, 2000/2003 i Windows Vista.
Producent / download (1,6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


RawWrite 0.7
Program do tworzenia obrazów dyskietek, a także nagrywanie ich z plików *.IMG bądź *.RAW.
Producent / download / (210 KB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


IObit SmartDefrag 2 Beta 4.03
Darmowe narzędzie do defragmentacji zawartości dysku twardego. Fragmentacja plików jest jedną z częstszych przyczyn spowolnienia działania systemu operacyjnego. Ten program pomoże w eliminowaniu tego zjawiska. Zaprojektowany dla Windows 2000, XP i Vista. Może pracować na żądania lub według harmonogramu zadań. Dodatkowo dokonany zostaje pomiar wydajności dysku przed i po działaniu programu.
Producent / download / (1,9 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Defraggler 1.01.058 Beta
Program, który włącza możliwość szybkiego i prostego defragmentowania wybranych plików lub całych partycji lub dysków. Po prostu włącza się go, wybiera pliki i przystępuje do odfragmentowania. Jest ubogi w funkcje, ale dokładny w działaniu. Wersja przenośna. Wspiera Windows Vista.
Producent / download / (384 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


UltraDefrag 1.1.0
Małe, ale bardzo szybkie i przydatne narzędzie do defragmentacji. Zostało napisane w C. Defragmentacja partycji dysków poprzedzana jest ich analizą. Przejrzysty interfejs pozwala rozeznać się w wizualnej reprezentacji mapy klastrów. Program można użyć na Windows 2000, XP, Server 2003 i Vista (też w wersjach 64-bit).
Producent / download / (105 KB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


PartitionRecovery 1.0
Program przywracający przypadkowo usuniętą partycję. Posiada prosty i intuicyjny UI. Nie wymaga instalacji, ani żadnych bibliotek DLL. Jest kompatybilny z Windows 2000/XP/Vista, wspierając systemy plików FAT32 oraz NTFS. Patrz również kategoria "odzyskiwanie danych".
Producent / download / (180 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Partition Wizard 4.2 (Home Edition, Business Edition)
Przeznaczony dla Windows darmowy menadżer partycji. Użytkownik Partition Wizard może wykonać cały zestaw operacji zarządzania dyskiem. Opcje programu obejmują: zmianę rozmiaru partycji, jej kopiowanie, tworzenie, kasowanie, formatowanie, konwertowanie, eksplorowanie i ukrywanie, zmiany liter dysku, ustawianie aktywnej partycjii i odzyskiwanie partycji. Więcej o Partition Wizard.
Producent / Download ze strony producenta / (6,8 MB) / Freeware (zależne od wersji)
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


GParted (Gnome Partition Editor) 0.3.7-7
Napisany w C++ darmowy program do dzielenia dysku na partycje. Pracuje z poziomu LiveCD (należy nagrać obraz dysku na płytę i uruchomić z niej komputer). Przydaje się gdy trzeba przygotować miejsce pod nowy system operacyjny (niekoniecznie Windows). Można dzięki niemu zreorganizować przestrzeń dyskową, robić mirror partycji (w formie obrazu), zmieniać ich rozmiar (resizing) oraz tworzyć je lub kasować. Wspiera systemy plików FAT16, FAT32, ext2, ext3, NTFS, hfs, hfs+, jfs, Linux Swap, ReiserFS, Reiser4, ufs, xfs.
Producent / download / (90,6 MB) / GNU GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji 

Ratuj wilki !
Freeware : menu


Z księgarni
internetowej: