Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... DTP / download


Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


The Rasterbator 1.2
Program pozwalający na posiadaczom zwykłych, małych, domowych drukarek na przygotowanie ogromnego plakatu (składającego się z całej serii fragmentów wydrukowanych na mniejszych kartkach). Całość przypomina technicznie sitodruk (z bliska będą widoczne duże kropki, z daleka obraz).
The Rasterbator screenshot
Do wykonania wydruku potrzebny będzie czytnik plików PDF (np. Foxit Reader). Wymagany jest .NET Framework 1.1 lub platforma Mono (rozpowszechnionej w systemach operacyjnych Unix, jak Linux, Solaris czy Mac), w wykorzystaniu są również biblioteki iTextSharp and SharpZipLib. Posiada wsparcie dla różnych wersji językowych.

Pierwotnie Rasterbator był aplikacją webową, jednak popularność serwera spowodowała, że dla jego odciążenia stworzono program działający offline. Ma on tą samą funkcjonalność co wydanie internetowe.

Obecnie program ma zoptymalizowaną szybkość odczytu obrazków w formatach JPEG, PNG i TIFF. Zoptymalizowany jest też algorytm odpowiedzialny za przetworzenie grafiki tak, aby nadawała się do późniejszego wydrukowania plakatu.

Jest to wolne oprogramowanie bazujące na licencji Open Source, ale jednocześnie reprezentuje też licencję charityware.

Producent (Rasterbator) / Pobierz: download
Rozmiar: 887 KB / Licencja: GPL

Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji
 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej:

Photoshop
Efekty specjalne


Zamów