Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!
Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... Bezpieczeństwo - antywirusy / download

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Avira AntiVir PersonalEdition 2010
Darmowy program antywirusowy z możliwością skanowania poczty, wykorzystujący w skanowaniu metody heurystyczne. Częsta aktualizacja bazy danych na stronie producenta.
Producent / download / (47,5 MB) / Freeware do użytku domowego
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


avast! 5.1.889 Home Edition PL
Dobry, popularny i darmowy (dla użytku domowego) antywirus mogący automatycznie uaktualniać swoją bazę poprzez internet. Tu wersja polska, ze strony producenta można pobrać również angielską, czeską, hiszpańską i włoską. Obsługuje skóry.
Producent / download / (41,9 MB) / Darmowy do domowego użytku niekomercyjnego (konieczne oba warunki). Wymaga bezpłatnej rejestracji - odpowiednia opcja znajduje się w programie i przerzuca na stronę rejestracyjną. W przypadku wygaśnięcia klucza można dokonać ponownej rejestracji na stronach producenta.
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


CLRAV 10.1.2.1
Bezpłatna 'szczepionka' firmy Kaspersky służąca do usuwania z systemu kilkunastu robaków sieciowych, w tym między innymi I-Worm.Mydoom (Novarg).
Producent / download / (273 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


AVG Anti Virus Free Edition 2011
Antywirus skanujący i monitorujący wykorzystujący metody heurystyczne Virus Stalker. Skanuje też pocztę. Wymaga darmowej rejestracji, aby otrzymać kod odblokowujący instalkę.
Producent / Download ze strony: link (na dole) / (4,6 MB) / Freeware do użytku domowego dla pojedynczego użytkownika
Rejestracja: pobrać antywirus w wersji Free Edition, w czasie instalacji kliknąć "get serial number", uruchomi to przeglądarkę, wypełniamy formularz tak jak przy pobraniu programu, po wypełnieniu wymaganych pól na podany adres e-mail zostanie przysłany mail. Znajdujemy linię zaczynająca się od "Your serial number is:" - zaraz za nią jest numer seryjny darmowej wersji. I już antywirusy działa.
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Stinger 3.8.0
Stinger to program antywirusowy, który potrafi "leczyć" system z co prawda ledwie kilkudziesięciu (na chwilę obecną ponad 40) wirusów, ale dobrano tu wirusy najpopularniejsze. Użytkownicy, którzy podejrzewają obecność w swoim komputerze wirusów (zwłaszcza użytkownicy Outlooka) powinni skorzystać z tego programu, należy jednak pamiętać, że o ile "zwykłe" antywirusy wyszukują wszelkie wirusy, o tyle Stinger obejmuje tylko najbardziej rozpowszechnione - więc tak czy inaczej warto posiadać jakiś program antywirusowy z pełną bazą. Program nie posiada autoupdate'u, więc wskazana jest ręczne aktualizowanie go co jakiś czas.
Producent / download / (1,9 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


szczepionka na Sassera.A-F
Program sprawdzający, czy w systemie jest obecny wirus Sasser.A-F
download / (114 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


PC Tools AntiVirus Free Edition 8.0
Charakteryzujący się niewielkimi wymaganiami sprzętowymi (konkretnie zajmującymi małą ilość MB pamięci RAM) darmowy antywirus autorstwa tej samej firmy, która stworzyła program Spyware Doctor. Wersja Free od płatnej różni się między innymi wolniejszym pobieraniem bazy antywirusowej. Aplikacja stworzona dla Windows w wersjach 2000, XP oraz Vista.
Producent / download / (501 KB) / Freeware do użytku niekomercyjnego
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Windows Worms Doors Cleaner 1.4.1
Małe darmowe narzędzie pozwalające zamknąć (i w razie potrzeby później znów otworzyc) część portów, przez które atakują windows niektóre wirusy, trojany i inne robaki. Pozwala szybko wyłączyc porty: DCOM RPC (135), RPC Locator (445), NetBIOS (137/138/139), UPNP (5000) oraz usługę komunikatora (porty RPC/NetBIOS). Oczywiście w najmniejszym stopniu nie zastąpi to żadnego antywirusa i firewalla, ale przydaje się świeżo po reinstalacji systemu.
Producent / download / (51 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Comodo AntiVirus 2.0.12.47 beta
Darmowy program wykrywający i eliminujący wirusy i trojany na komputerze oraz wczytywane z internetu (np. w załącznikach poczty elektronicznej). Cały czas monitoruje też uruchomione procesy. Skanować można na żądanie lub o ustalonej porze. Wśród możliwości jest m.in. analiza heurystyczna. Posiada prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs. Baza zagrożeń jest codziennie aktualizowana.
Producent / download / (34,4 MB) / Freeware (wymaga darmowej rejestracji z podaniem emaila)
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


a² Free 4.0 (a-squared Free)
Antywirus a2 oprócz cech posiadanych przez inne programy antywirusowe posiada również możliwość zwalczania modułów malware (złośliwe programy), czy spyware. Niestety wersja free nie posiada bardzo ważnej funkcji, jaką jest monitoring systemu.
Producent / download / (54,3 MB) / Freeware do użytku prywatnego (wymaga bezpłatnej rejestracji)
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Sophos Anti-Rootkit 1.0
Darmowe narzędzie firmy Sophos, które wyszukuje i osuwa z systemu tzw. rootkity. Dobre uzupełnienie dla programu antywirusowego.
Producent / download / (1,1 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


ClamWin 0.96.5
Skaner antywirusowy o otwartym kodzie, działający pod Windows NT/98/Me/2000/XP/2003/Vista. Automatycznie aktualizuje swoją bazę, integruje się z menu kontekstowym. Więcej o ClamWin.
Producent / download / (35,4 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji antywirusy

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej:
Podstawy ochrony komputerów

Zamów


Więcej tytułówHack I.T. Testy bezpieczeństwa danych

Zamów

Więcej tytułów