Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.
Katalog : darmowe e-booki ...
Tematyka:
Patrz też: Księgarnia internetowe.


Epika, opowiadania, proza, dramat
Stronaon/off-lineUwagi
540 Dni w Armii [off-line (1,7MB)]-/+Historia, która powstała na podstawie osobistych doświadczeń autora w czasie odbywania zasadniczej służby wojskowej. Większość opisywanych zdarzeń jest prawdziwa, niektóre z są literacką fikcją. Znana i popularna pozycja. Co jakiś czas pojawiają się nowe rozdziały, na stronie autora można wypełnić formularz powiadomienia o takowych.
Martwa (chwilowo niedostępne)+/-Stanisław Ignacy Witkiewicz
Wariat i Zakonnica (chwilowo niedostępne)+/-Stanisław Ignacy Witkiewicz

Liryka
Stronaon/off-lineUwagi
Wiersze Wisławy Szymborskiej (chwilowo niedostępne)+/-Kilka wierszy Wisławy Szymborskiej
Dziwny ogród [off-line (59KB)]+/+Tomik poezji obejmujący drobne wiersze-szkice, obrazki.
Niemi szamani [off-line (55KB)]+/+Tomik poezji.
Wiersze Zbigniewa Herberta (chwilowo niedostępne)+/-Kilka wierszy Zbigniewa Herberta

Encyklopedie
Stronaon/off-lineUwagi
Wikipedia+/-Wolna encyklopedia, tworzona na bieżąco przez internautów jako otwarty projekt.
Wydawnictwo Naukowe PWN+/-On-line dostępne są: encyklopedia oraz słowniki ortograficzne, języka polskiego i wyrazów obcych.
Encyklopedia Interii+/-Dość rozbudowana, ale 'średnio' wygodna encyklopedia

Komputerowe
Stronaon/off-lineUwagi
Podręcznik TheBat [(chwilowo niedostępne)]+/+Kompendium wiedzy na temat programu pocztowego TheBat.
[on-line] W obronie wolności (chwilowo niedostępne)+/-Opis za hacking.pl: "W obronie wolności" czyli krucjata hackera na rzecz wolnego oprogramowania - to fascynująca opowieść o Richardzie Stallmanie - "człowieku, który tylko siłą swej woli zmienił spojrzenie świata na technologię" - zdaniem Boba Younga, współzałożyciela Red Hat'a. Książka wydana w listopadzie '03 przez wydawnictwo Helion może być równocześnie bezpłatnie rozpowszechniana w sieci gdyż jej oryginał został napisany na licencji GNU Free Documentation License.
[off-line] Poradnik nt. migracji na Wolne Oprogramowanie na serwerach i desktopach (chwilowo niedostępne)-/+Opisana krok po kroku "przeprowadzka" z systemu Windows do Linuksa, znaleźć tu można opisy dystrybucji tego ostatniego i sposób jego konfiguracji. E-book liczący ponad pół tysiąca stron!
[off-line] Analiza przepływu informacji w komputerowych sieciach przemysłowych (chwilowo niedostępne)-/+Analiza przepływu informacji w komputerowych sieciach przemysłowych
Ubuntu (chwilowo niedostępne)+/-Nieoficjalny przewodnik po Ubuntu 4.10 (starter guide).

Ekologia i wegetarianizm
Stronaon/off-lineUwagi
Silva rerum. Ekologiczne miscellanea [off-line (1MB)]+/+Antologia zawierająca teksty o różnorodnej tematyce - wszystkie jednak dotyczą szeroko pojętej ekologii, ułożone w działy: demografia, energia, język, recenzje, transport, ustrój, edukacja, ekonomia.
Weganizm+/-'Weganizm, czyli powrót do natury', autor: Jacek Poreda.
Ścieżka ekologiczna - program. Odrębne zajęcia dla szkoły podstawowej klas 4-6 [off-line (199KB)]+/+Autorki: Wanda Stefanik-Palonek, Barbara Oparowska. Zawiera program przeznaczony do realizacji ścieżki ekologicznej jako przedmiotu w zreformowanej szkole podstawowej. Konspekty pracy sporządzone dla poszczególnych klas realizowane są w następujących działach: powietrze, woda, gleba, formy ochrony przyrody w Polsce, styl życia człowieka, odpady.

Poradniki, informacje
Stronaon/off-lineUwagi

[off-line] Środki Ochrony Prawnej (chwilowo niedostępne)
-/+Poradnik Urzedu Zamówień Publicznych.
[off-line] Inżynieria programowania kart inteligentnych (chwilowo niedostępne)-/+ Szczegóły techniczne konstrukcji kart i czytników. Autor: Piotr Nazimek.

Społeczne, historyczne
Stronaon/off-lineUwagi
Wojownicy tęczy. Historia Greenpeace [off-line (603KB)]+/+Omawia początki i rozwój jednej z najbardziej aktywnych grup ekologicznych ostatnich 25 lat. Poprzez pryzmat jej historii omówione zostają tutaj najważniejsze problemy ekologiczne współczesnego świata. Książka zawiera zdjęcia.
Podstawy obywatelskiego nieposłuszeństwa [off-line (190KB)]+/+Czym jest obywatelskie nieposłuszeństwo? Czy jest możliwe kontynuowanie stawiania oporu podczas pobytu w więzieniu? Czy konsens jest efektywną formą demokracji? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć autor.
Wstęp do anarchizmu+/-Przystępnie i krótko opisana ideologia anarchistyczna. Podtytuł brzmi: 'W co wierzą anarchiści. Różnice poglądowe. Anarchistyczna działalność'
Anarchia+/-Anarchizm w ujęciu Errico Malatesty.
W poszukiwaniu sprawiedliwości. Obywatelskie nieposłuszeństwo - filozofia i działanie [off-line (102KB)]+/+Książka podejmuje problematykę obywatelskiego nieposłuszeństwo w szerokim kontekście teoretycznym i praktycznym. Prezentacji najbardziej znanych przejawów jego stosowania oraz dyskusja na temat roli i miejsca działania w tym duchu w społeczeństwie obywatelskim. Rozważaniom na temat granic stosowania tej formy protestu, w tym ponoszenie przez uprawiających obywatelskie nieposłuszeństwo konsekwencji czy ich odpowiedzialność zarówno wobec drugiej strony (bezpośrednich adwersarzy), jak i trzeciej, niezaangażowanej strony konfliktu. Praca polecana szerokiemu gronu czytelników - teoretykom i praktykom demokracji, politykom, organizacjom pozarządowym, dziennikarzom, samorządowcom, studentom nauk społecznych, filozofii i prawa.

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Znasz jakieś darmowe programy?
Napisałbyś opis jakiegoś programu freeware?
Skontaktuj się