Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!
reklama

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.
Porady i kursy ...

Zamieszczane tu porady będą kierowane głównie do początkujących użytkowników, zapewne zaawansowani niejednokrotnie będą znali lepsze rozwiązania poruszanych problemów (; Ale cóż, każdy kiedyś był początkującym, więc...


Kursy
 • [ HTML ] Kurs budowania stron autorstwa Pawła Wimmera.
  Dziś już kultowy i - co tu dużo gadać - mimo, iż chyba najstarszy z polskojęzycznych, to chyba nadal najlepszy [oczywiście przy budowaniu stron statycznych, bez użycia technologii typu PHP]. Chyba większość z naszych rodzimych 'weteranów' sieciowych uczyła się języka HTML właśnie z tego źródła. Polecam! [ link (po wejściu na stronę należy ją trochę przewinąć stronę w dół) ]

 • [ biznes / biznesplan ] Jak napisać biznesplan?
  Coś dla osób zajmujących się (albo planującym zająć się) małym bądź dużym biznesem lub dla tych, którzy się o nim uczą. Dość dobry kurs o tym jak napisać biznesplan [ link ].
Porady
 • [ GaduGadu ] Wieloliniowe statusy
  Do włączenia wielolinijkowych opisów w GaduGadu niektórzy używają wtyczek. Nie jest to jednak konieczne (: Wystarczy w miejsce, w którym ma się pojawić nowa linia wkleić prostokąt z pliku tekstowego, który można pobrać tu - i mamy przejście do kolejnej linii (: Ale uwaga - ten prostokąt widać w notatniku windows, ale w większości innych edytorów nie!

 • [ windows ] Szybsze przejście na pulpit
  Obsługujesz wiele programów jednocześnie i nagle chcesz dostać się do jednej, jedynej ikony znajdującej się na pulpicie? Minimalizowanie wszystkich okien za pomocą myszy byłoby czasochłonne. Możesz jednak dokonać tego szybciej naciskając jednocześnie klawisz z symbolem windowsa (między ctrl a alt) oraz literę D.

 • [ maile ] Format poczty
  Konfigurując program pocztowy upewnij się, ze wysyłasz wiadomości w formacie 'zwykły tekst', a nie 'HTML'. Ten drugi nie we wszystkich programach wygląda równie pięknie jak w superzawodnym i podatnym na wirusy Outlooku. Ponadto maile w HTML cechują się większą objętością - kilka kilobajtów nie robi różnicy, ale jeśli ktoś korzystający z modemu zapisany jest na kilka list dyskusyjnych i połowa korespondencji zacznie mu przychodzić w HTML - różnica będzie już wyraźniejsza - a zważcie - dla modemowców czas jest dość cenny.

 • [ firewall ] Bezpieczeństwo systemu
  Firewall w systemie podłączonym do sieci jest istotnym czynnikiem bezpieczeństwa. Początkowi użytkownicy mogą jednak chcieć dodatkowo się chronić i zamontować kilka firewalli jednocześnie. To błąd - dwa WŁĄCZONE firewalle na jednym systemie mogą się ze sobą nawzajem "gryźć", w skutek czego system może zostać całkowicie odcięty od sieci, bądź przeciwnie - całkowicie na sieć otwarty. Jeśli jednak zainstalowanych jest co prawda kilka firewalli, ale tylko jeden z nich jest w danej chwili włączony, to wszystko gra.

 • [ windows ] Miejsce na dysku
  Gdy przestrzeń dyskowa zaczyna się kończyć i znaczenie każdego megabajtu staje się istotne, możesz podratować przestrzeń dyskową usuwając pliki tymczasowe z katalogu windows/temp/. Czasem oszczędność będzie niewielka, jednak w systemach windows 9x, w przypadku osób, które często coś instalują i deinstalują, zawartość tego folderu może stać się naprawdę duża.

 • [ windows xp ] Wyłączenie 'dymkowych' wiadomości
  Aby pod windows xp wyłączyć wiadomości dymakch, należy dokonać następującej operacji: włączamy edytor rejestru (menu start, polecenie uruchom, wpisujemy 'regedit''), w nim odnajdujemy klucz hekey_current_user - software - microsoft - windows - currentversion - explorer - advanced, a w nim tworzymy (po prawej stronie klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy 'nowy') wartość DWORD, nazywamy ją EnableBalloonTips, a jako wartość ustalamy 0.

 • [ Opera ] Nawigacja bez poruszenia kursorem
  Zamiast korzystać ze strzałek nawigacyjnych "wstecz" i "dalej", możesz użyć klawiszy myszy. Gdy przytrzymując prawy klawisz myszy klikniesz na moment lewy, będzie to jednoznaczne z komendą "wstecz". Gdy dokonasz odwrotnej kombinacji - będzie to odpowiednikiem funkcji "dalej".

 • [ windows 9x ] Szybszy restart
  Jeśli wybierając w windowsie opcję 'uruchom ponownie' przytrzymasz lewy shift, operacja przebiegnie szybciej. Stanie się tak dzięki temu, że system pozostawi w pamięci sterowniki.

 • [ [internet / WWW] zbyt szerokie strony
  Czy zdarzyło ci się trafić na stronę, która na szerokość nie mieściła się w oknie twojej przeglądarki? Nie ważne z jakiego powodu, po prostu się nie zmieściła. Jeśli jako przeglądarkę wykorzystujesz Operę możesz problemowi zaradzić poprzez skrót klawiszowy CTRL+F11. Włącza on tryb dopasowania do szerokości ekranu - strony zbyt szerokie zostają po prostu "zwężone" do widocznej formy.


Ratuj wilki !
Freeware : menu
Historia zmian

Wcześniejsze newsy >>
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Znasz jakieś darmowe programy?
Napisałbyś opis jakiegoś programu freeware?
Skontaktuj się
Porady
dla webmasterów