Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!
Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... DTP (Desktop Publishing) / download

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Scribus 1.3.9
Program do składu tekstu (DTP) - darmowa alternatywa dla takich programów jak Adobe PageMaker, QuarkXPress czy Adobe InDesign. Może importować/eksportować formaty graficzne SVG, Postscript, EPS, PDF, TIFF, PNG, JPEG. Tu wersja dla systemu Windows 2000 SP4 oraz XP, na stronach producenta dostępna jest też wersja dla Linuksa i na Mac OSX/Aqua. Wymagany Ghostscript w wersji 8.53 lub nowszej.
Producent / download / (47,5 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FontPage
Wyposażony w bardzo prosty interface program służący do przeglądu i porównania wszystkich zainstalowanych w systemie fontów.
Producent / download / (1,7 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FreeOCR.net V2.6
Softi Free OCR to kompletne oprogramowanie do skanowania i OCR. Jest bardzo proste w obsłudze i wspiera pracę z multi-stronicowymi TIFF, Adobe PDF oraz dokumentami z faksu. Obsługuje TWAIN i WIA. Program pracuje a silniku OCR PDF o nazwie Tesseract. Wymaga .Net Framework 2 Microsoft'u. Więcej o FreeOCR.net.
Producent / download / (167 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Font Viewer
Ekranowa przeglądarka fontów z definiowanym przykładowym tekstem dla danej czcionki. Można zobaczyć podgląd napisu dla pięciu różnych wielkości danego funtu.
Producent / download / (438 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


ScanRn v. 1.23
Prosty i łatwy w użyciu program do skanowania. Posiada przydatną funkcję zapisu zaznaczonego fragmentu skanu. Oprogramowanie posiada funkcje wstępnego podglądu i rotacji. Wspiera kilka wersji językowych (też polską). Może drukować grafiki w ich oryginalnym rozmiarze.
Producent / download / (947 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


The Rasterbator 1.2
Program pozwalający na posiadaczom zwykłych drukarek na przygotowanie wielkiego plakatu (złożonego z serii fragmentów na mniejszych kartkach). Całość przypomina technicznie sitodruk (z bliska będą widoczne duże kropki, z daleka obraz). Do wykonania wydruku potrzebny będzie czytnik plików PDF (np. Foxit Reader). Wymagany jest .NET Framework 1.1 lub Mono, w wykorzystaniu są biblioteki iTextSharp and SharpZipLib. Więcej o The Rasterbator.
Producent / download / (887 KB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Printing Calendars 2.g
Oprogramowanie do drukowania kalendarzy. By go użyć, uruchom program i wykonaj kilka poleceń wg wyświetlanych wskazówek. Kalendarze mogą być drukowane na dwa sposoby. Jako pojedyncza karta z wszystkimi miesiącami lub jako 12 kartek, każda z 1 miesiącem.
Producent / download / (580 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji
 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej: