Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... Komunikacja - komunikatory / download

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Nowe Gadu-Gadu 10.3.2.12444 (GaduGadu 10.0)
Gadugadu czyli popularny komunikator. Uwaga! W windows 2000/XP do poprawnej pracy należy zainstalować wszystkie uaktualnienia systemu z Windows Update. Wadą GaduGadu jest spory poziom współdziałania z Internet Explorerem. Warto rozważyć alternatywne komunikatory.
Producent / download (23,8 MB) lub wersja GG 7.7: download (4,2 MB) / Adware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Skype 5.1
Program do komunikacji głosowej dobrze współpracujący z firewallami bez nadmiaru prac konfiguracyjnych. Łatwy w obsłudze. Szyfruje przesyłane dane. Umożliwia blokadę połączeń z określonymi osobami. Do połączeń wykorzystuje technologię P2P.
Producent / download / (1005 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Tlen 6.0.3.77
Komunikator internetowy. Choć działa w sieci tlen, może "nadawać" też do sieci GaduGadu, a jest bezpieczniejszy od gadugadu.
Producent / download / (6 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Gizmo Project 4.0.0.386
Korzystający z otwartego protokołu SIP komunikator głosowy mogący służyć również jako telefon internetowy (VoIP). Gizmo jest wieloplatformowy - obok wersji dla Windows istnieją również wersje dla systemów mac OSX i Linux.
Producent / download / (13,7 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


PowerProject 3.11 (w miejsce PowerGG)
PowerProject to następca PowerGG czyli potężnego wsparcia funkcji gadugadu. Po zainstalowaniu w gadugadu pojawia się dodatkowe menu, w którym można m.in. włączać wtyczki dodające do

gadugadu

różne nowe przydatne funkcje. Zawiera API StrongGG.
Producent / download / (4,9 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Spik 2.7.3
Komunikator Wirtualnej Polski. Pozwala korzystać z serwerów jabbera, dostęp do kanałów informacyjnych i dostęp do sieci GaduGadu. Dołączona obsługa bramek SMS.
Producent / download / (9,8 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Miranda IM 0.9.16
Internetowy komunikator mogący łączyć się z innymi typami komunikatorów (m.in. ICQ, MSN, GaduGadu, Tlen itp. - wymaga do tego wtyczek, dostępnych na stronie producenta [siłą tego komunikatora jest właśnie spora ilość plug-inów]). Polecam!
Producent / Download dla NT, 2K, XP, Vista, 7 (3 MB) lub 95, 98, Me (2,7 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


ICQ Pro 7.4
Są różne programy działające jako komunikatory, ale ten jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych (na świecie, nie w Polsce). Tutaj link do wersji angielskiej, jeśli jednak ktoś wolałby wersję francuską, niemiecką, hiszpańską, szwedzką, portugalską itp., to śmiało może pobrać ją ze strony http://www.icq.com/download/.
Producent / download / (12,2 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Pidgin (GAIM) 2.7.9
Komunikator działający w różnych sieciach - GaduGadu, ICQ, Jabber, MSN Messenger, Yahoo. Program obsługuje plug-iny oraz skóry (dostępne na stronie producenta). W przypadku GG pojawia się kilka drobnych problemów, jednak aplikacja nadal jest rozwijana.
Gaim jednocześnie stanowi też klienta sieci IRC.
Tu wersja pod Windows, na stronie producenta dostępne są również wersje linuksowe.
Producent / download / (9,2 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Konnekt 0.6.22.137
Multi komunikator obsługujący wtyczki (jedna z nich służy do wysyłania wiadomości sms). Łączy sieci obsługiwane przez inne komunikatory: GaduGadu, Tlen, Jabber ale łączy tez w sieci LAN. Coś w sam raz dla tych, którzy mają dość reklam w GG, a przy okazji chcą korzystać z sieci oferowanych przez inne komunikatory. Więcej o Konnekt.
Producent / download / (7,7 MB) / Freeware
Do używania programu potrzebne są biblioteki msvcp70.dll i msvcr70.dll. Można je pobrać tutaj.
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


MessageXP 2.1
Program umożliwiający komunikację między dwoma komputerami w sieci. Wystarczy, że podasz adres IP drugiego komputera i już możesz zacząć rozmawiać. Do sprawnego zarządzania kontaktami służy wbudowana książka adresowa.
Producent / download / (420 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


PSI 0.14
Klient Jabbera. Umożliwia łączenie poprzez tzw. transporty z protokołami GaduGadu, Tlen, ICQ, MSN, Y! oraz AIM. Tu wersja dla Windowsa, na stronie producenta dostępne również wersje dla systemów Linux oraz Mac OS.
Producent / download / (16,6 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


GG Lite 0.4.0.75
Są różne komunikatory łączące z popularnymi sieciami Tlen oraz GaduGadu. Ten wyróżnia się minimalizmem i dystrybucją jako portable (można go przenosić na pendrive i uruchamiać na innym komputerze). Po zainstalowaniu należy w konfiguracji włączyć wtyczki protokołów GG i Tlen.
Producent / download (655 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


WengoPhone / OpenWengo 2.1.1
Wengo to komunikator głosowy oraz program do telefonii internetowej (VoIP (może też działać jako wideokomunikator) o otwartym kodzie źródłowym. Może służyć jako alternatywa wobec Skype'a. Posiada swoje wersje dla różnych systemów.
Producent / download (12,1 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


JavuJavu 3.1.0
Uniwersalny (wieloplatformowy) program zastępujący komunikatory obsługujące protokoły GaduGadu i ICQ. Autorzy zapowiadają, iż w przyszłości JavuJavu będzie wspierać również Jabbera. Do działania wymaga Javy w wersji minimum 1.1 (zalecana 1.5).
Producent / download / (1,2 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Trillian 4.2
Rozbudowany multikomunikator nieposiadający własnej sieci, ale mogący łączyć się z protokołami sieci AIM, ICQ, MSN, Yahoo Messenger, a dodatkowo także z IRC-em. Wspiera przesyłanie plików, szyfrowanie wiadomości AIM/ICQ, obsługę proxy, połączenia grupowe, jak również połączenia głosowe PC-to-PC. Wersja darmowa nie obsługuje pluginów.
Producent / download / (16 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Nawijacz 0.9
Polski multi komunikator łączący z sieciami Gadu-Gadu, Tlen, Jabber, Hapi. Obsługuje skóry, posiada wbudowany czytnik RSS, łączy się z radiem internetowym, wyświetla avatary przy kontaktach. Umożliwia tez rozmowy głosowe.
Producent / Download czasowo niedostępny / (3,1 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Gajim 0.14.1
Wieloplatformowy komunikator, koncentrujący się na sieci Jabber, ale przez tzw. transporty pozwala komunikować się z innymi sieciami (m.in. GG czy Tlen). Gajim grupuje okna rozmów na kartach, obsługuje avatary, wspiera TLS. Posiada wersję polską. Wykorzystuje bibliotekę GTK+. Istnieją również wersje dla systemów Linux oraz BSD.
Producent / download / (15,1 MB) / GPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Eyeball Chat 2.2
Są różne komunikatory, ale ten pozwala na komunikację twarzą w twarz, tzn. za pomocą kamer internetowych. Komunikację można prowadzić w wewnętrznej sieci Eyeball, bądź w protokołach komunikatorów AIM, MSN oraz Yahoo. Transmisja może być szyfrowana. Wymaga bezpłatnej rejestracji na tej stronie.
Producent / download / (kliknij prawym i wybierz "zapisz jako", 7,2 MB) / Adware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Akuku 2.2.4 Build 10
Komunikator polskiej produkcji, funkcjonuje w trzech sieciach - AQQ, GaduGadu, ICQ (tyle wersja minimalna), a także Tlen oraz WP Kontakt (wersja pełna - również darmowa). Oprócz samej komunikacji pozwala również na oglądanie filmów oraz wysyłanie SMSów. Obsługuje skóry i plug-iny.
Producent / download (sugerowana wersja pełna - na górze strony jest link tylko do wersji minimalnej) / (9,7 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej: