Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.

Katalog : programy freeware ... Komunikacja / przeglądarki WWW

Uwaga! Zdarza się, że producent w którymś momencie (np. wraz z kolejną wersja) zmienia licencję. Należy też pamiętać, że niektóre programy są darmowe tylko do użytku niekomercyjnego, inne można używać też komercyjnie. Zawsze warto sprawdzić licencję po dokonaniu pobrania programu.


Opera 11.01 [Int]
Jedna z najszybszych przeglądarek, spośród aktualnych chyba tylko K-Meleon może się z nią ścigać :-) A już na pewno jest przeglądarką bardzo sprawną i co istotne dużo bezpieczniejszą od Internet Explodera. Obsługuje w jednej sesji wiele stron naraz, ma możliwość automatycznego blokowania pop-upów (w razie konieczności można tę opcję na chwilę lub na stałe wyłączyć - menu dostępne pod klawiszem F12), posiada wbudowanego klienta mail i usenetu oraz czytnik kanałów RSS (Opera Mail nazywany też M2), umożliwia dodawanie do stron własnych stylów (tzw. style użytkownika), jest wysoce konfiguralna. Polecam! Więcej o Opera.
Producent / download / [8,9 MB] / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


SeaMonkey 2.0.11 PL
Następca Mozilli Suite (patrz wyżej), podobnie jak pierwowzór obok modułu przeglądarki posiada również klienta mail/usenetu, edytor WWW oraz klienta IRC.
download (10,9 MB) / MPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


http://download.mozilla.org/?product=seamonkey-2.0.5&os=win&lang=pl
Mozilla 1.7.13
Szybka (choć nie aż tak jak Opera) i sprawna przeglądarka. Podobnie jak Opera dużo bezpieczniejsza od Internet Explorera (a jaka przeglądarka nie ma tej cechy?). Potrafi otwierać kilka stron jednocześnie i posiada wbudowane klienty mail i usenetu.
Producent / download / (11,3 MB) / MPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


AM-DeadLink 4.4
Program pozwalający wykryć martwe, niedziałające, a także zduplikowane łącza w sekcji 'ulubione' takich przeglądarek, jak Opera, Mozilla, Netscape i Internet Explorera. Dodatkowo pozwala na pobranie FavIcon z Opery lub IE.
Producent / download (1,9 MB)
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


FireFox 3.6.6
Firefox to szybka przeglądarka z rodziny Mozilli (nie mylić z samą Mozillą). Można w niej instalować liczne pluginy. Kolejna alternatywa względem IE :-)
Producent / download / (8,9 MB) / MPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Safari 5
Windowsowa wersja przeglądarki stworzonej przez Apple dla Maka. Bazuje na silnika KHTML (znanego z przeglądarki Konqueror, tutaj w zmodyfikowanej wersji określanej jako WebCore).
Producent / download / (34,7 MB) / LGPL/BSD/Freeware (dla różnych fragmentów kodu)
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


EMS Free Surfer mk II 2.1.06
Bloker pop-upów współpracujący z Internet Explorerem i pracujący w dwóch trybach o różnym poziomie rygoru.
Producent / download / (1,72 MB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Klondike WAP Browser Personal Edition 1.5
Szukasz przeglądarki WAP? Może Klondike to coś dla ciebie. Tu wersja dla Windows, na stronie producenta tej przeglądarki można pobrać również wersję dla Pocket PC.
Producent / download / (1,5 MB) / Freeware do użytku niekomercyjnego
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Netscape 7.2
Program zostaje usunięty z katalogu ze względu na zmiany, jakie zostały wprowadzone w wersji testowej 8.0 tej przeglądarki. Wersja ta, choć reklamowana jako charakteryzująca się zwiększonym poziomem bezpieczeństwa w rzeczywistości wprowadza poważne zagrożenia - a to za sprawą opcji korzystania z mało bezpiecznego silnika Internet Explorera.


K-meleon 1.5.3 PL
Szybka przeglądarka bazująca na silniku Gecko (tego używanego m.in. przez przeglądarki Mozilla i Netscape). Obsługuje gesty myszy, jest wyposażona w blokadę pop-upów, obsługuje skóry. Od wersji 0.9 stracił swój wymiar "spartańskiej" przeglądarki, ale zachował szybkość i wzbogacił się o kilka funkcji. Na komputerach, na których obecna jest wcześniejsza wersja może się okazać konieczne jej usunięcie przed instalacją nowej edycji. Więcej o K-Meleon.
Producent / download / (5,6 MB) / Open Source
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Xteq URL Bandit 1.2
Program pomagający w organizowaniu adresów URL. Monitoruje schowek przechwytując zeń adresy. Aplikacja analizuje też kopiowane do schowka większe partie tekstu i jeśli np. w właśnie kopiowanym "ważącym" 1MB pliku tekstowym znajdzie się 200 adresów URL Bandit wyłapie całe dwie setki. Przydatne np. w przypadku chęci przeglądnięcia stron polecanych w jakimś e-zinie.
Producent / download / (440 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


OBX 0.4
Program do tworzenia kopii zapasowej niektórych ustawień przeglądarki Opera. Tworzy backup zakładek, notatek, ustawień wyszukiwarek.
Producent / download / (57 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Flock 3.5.3
Oparta na silniku Gecko przeglądarka ze wsparciem dla niektórych blogów i "społecznych" zakładek. Posiada opcje ułatwiające korzystanie z internetowej galerii Flickr, korzystanie z serwisu del.icio.us, pisanie w blogach typu Blogger, Drupal i WordPress. W wersji windowsowej wyraźnie od Firefoksa.
Producent / download / (524 KB) / MPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


Mozilla Prism 1.0 beta 4
Swoista "przeglądarka jednej strony", stanowiąca bardzo uproszczoną wersję Firefoksa, a służąca do przeniesienia jednej, wybranej witryny prosto na pulpit. Szczególnie przydatne, jeśli ktoś sporo czasu spędza użytkując konkretnej aplikacji sieciowej. Więcej o Prism.
Producent / download / (9,4 MB) / MPL
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


WAPik 2.0
Przeglądarka stron WAP. Rejestracja jest darmowa - choć nie jest wymagana (ale daje dostęp do pomocy technicznej).
Producent / download / (558 KB) / Freeware
Zgłoś niedziałające / zmiany w licencji


 

Ratuj wilki !
Freeware : menu
Z księgarni
internetowej: