Wilk13 : darmowe programy czyli katalog freeware  
 

A więc pytasz co oznacza

Freeware

? Potrzebne są Tobie różne programy, ale są za drogie? To wcale nie kłopot!

Darmowe programy

często nie ustępują płatnym.

Freeware

to właśnie tego typu oprogramowanie. Pozbawione opłat lub z opłatami dobrowolnymi. Tu znajdziesz ich katalog!
reklama

Znasz inne darmowe programy - podziel się tą wiedzą.
Artykuły ...

Twitter - co to jest?

(bardzo) podstawowe informacje
[04.2007.]

Twitter to założona przez firmę Obvious, istniejąca od marca 2006 roku sieć społeczna i serwis oferujący micro-blogi pozwalające na wysyłanie mikro-wpisów (liczących zaledwie do maksymalnie 140 znaków). Wysyłanie nie tylko przez interface na stronie Twittera, ale tez przez specjalnie do tego przygotowany program nazywany Twitterrific, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, a nawet przez wiadomości tekstowe SMS.

Użytkownicy mogą posiadać swoje "kręgi znajomych", którym udostępniają swoje wpisy. Mogą je też udostępniać każdemu zainteresowanemu. Same wpisy można wysyłać do znajomych podobnymi kanałami, jakimi następuje dodawanie notek, czyli m.in. właśnie przez SMS (na szczęście istnieje przy tym możliwość wyłączenia powiadomień w godzinach nocnych; nawiasem mówiąc nie chciałbym znaleźć się w skórze użytkownika systemu Twitter, który miałby w swoim profilu ustawionych wielu aktywnych znajomych i zapomniałby wyłączyć opcji powiadomień). Krótko mówiąc jest to sposób na informowanie świata "co właśnie robię". Taki ekshibicjonizm 2.0.

Autorzy Twittera pomyśleli nie tylko o użytkownikach Windowsa. Wspomniany Twitterrific dostępny jest nie tylko dla Windowsa, również użytkownicy Maca mogą z niego korzystać. Z kolei jeśli chodzi o obsługę z poziomu komunikatorów - wspierane są sieci AIM, .Mac, LiveJournal oraz protokół Jabber.

Możliwe jest tez integrowanie Twittera ze stronami internetowymi poprzez umieszczanie u siebie odpowiedniej wstawki WWW. Co więcej istnieją też wtyczki do popularnych skryptów blogowych, za pomocą których można łączyć zwykły blog z Twitterem.

Pomysł takich krótkich blogów szybko się przyjął, a ilość użytkowników Twittera rośnie naprawdę gwałtownie. Ba, już po kilku tygodniach istnienia serwisu można było mówić o istnym fenomenie. Fenomenie, którym zainteresowali się między innymi redaktorzy "Wall Street Journal" oraz "Financial Times". Mówiono tez, iż jest to największe społeczne zjawisko internetu od czasu powstania serwisów Flickr oraz YouTube.

Nic więc dziwnego, że choć popularność Twittera obecnie największa jest w Stanach Zjednoczonych, również po za granicami USA zaczęły powstawać jego klony (w samych Stanach zresztą też). Przykładowo Wiosną 2007 w Polsce w fazę testów weszły dwa serwisy tego typu - Blip.pl oraz Robisz.pl. Czy "wypalą"? Jak długo ta moda utrzyma się "na fali"? Czas pokaże.

NTW
Ratuj wilki !
Freeware : menu
Możesz stworzyć serwisowi banner?
Znasz jakieś darmowe programy?
Napisałbyś opis jakiegoś programu freeware?
Skontaktuj się